KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344024
*
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:07:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:12:35
1
2.000 kr
12/1 14:29:44
2
2.200 kr
12/1 15:28:45
1
2.400 kr
12/1 15:35:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Pentti Nässling
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Läs mer om e-auktion
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:12:35 | 1 | 2.000 kr |
12/1 14:29:44 | 2 | 2.200 kr |
12/1 15:28:45 | 1 | 2.400 kr |
12/1 15:35:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41